Kulttuurintutkimus

Kulttuurintutkimuksen seuralle uusi hallitus

Kulttuurintutkimuksen seuran vuosikokous pidettiin sähköisesti 20.4.2022. Kokouksessa valittiin seuran puheenjohtajaksi toiselle kaudelle Tuomas Järvenpää Itä-Suomen yliopistosta. Hallitusuransa päättivät Toni Lahtinen (Helsingin yliopisto) sekä Johanna Turunen (Jyväskylän yliopisto). Uusina jäseninä hallitukseen valittiin Reeta Holopainen ja Antti Lindfors (molemmat Helsingin yliopistosta). Hallituksen tarkan kokoonpanon löydät täältä. Kiitos pestinsä päättäneille työstänne seuran parissa, tervetuloa uusille ja onnea jatkokaudelle valituille!

Järjestäytymiskokouksessa 4.5.2022 varapuheenjohtajiksi valittiin Tero Ahlgren (Turun yliopisto) ja Kaisa Murtoniemi (Tampereen yliopisto). Sihteerinä ja rahastonhoitajana jatkaa Maija Rämö.